Przyjaciel z dzieciństwa

Pucio to bohater serii książeczek dla najmłodszych czytelników autorstwa Marty Galewskiej-Kustry. Ten śmiały i odważny chłopiec to odzwierciedlenie każdego dziecka, które, tak jak one, chce poznawać i odkrywać świat i najbliższe otoczenie. W postaci bardzo przystępnej treści, w książkach przemycane są pewne wartości, które powodują, że dziecko chętniej patrzy na pewne aspekty i mechanizmy, jakie zachodzą w danym środowisku. Są to więc książki bogate w treści edukacyjne i za to przede wszystkim są cenione. Mali czytelnicy utożsamiają się z bohaterem i tak jak on, chcą w sposób bezkompromisowy bawić się, uczyć i poznawać. Seria książeczek o Pucio przyjęła się z entuzjazmem, dlatego, patrząc z perspektywy przywiązania dzieci do bohatera, postanowiono wzbogacić serię o pewien gadżet. Pucio do tulenia to maskotka, która sprawdzi się w roli przyjaciela każdego dziecka.

Pucio jako przyjaciel każdego dziecka

Nie ma nic cenniejszego na świecie niż wartości, tak jak: miłość, przyjaźń i wierność. Pucio reprezentuje wszystkie te rzeczy, dlatego jego przygody i sposób w jaki postępuje, sprawdza się również w kontekście nauki, jaką można przekazać młodym odbiorcom. Każde dziecko w pewien sposób chce utożsamiać się ze swoim ulubionym bohaterem, który jak najbardziej nadaje się na wzór do naśladowania. Tak, jak każdy chłopiec, chce się bawić, śmiać, ale kiedy jest potrzeba, jest pomocny, uczynny i wspiera swoją osobą swoich najbliższych.

Z tą myślą powstała maskotka, która ma zapewnić dzieciom nie tylko zabawę (bowiem Pucio do tulenia do nie taka zwykła szmacianka), ale przede wszystkim, powstała z myślą o dzieciach. Z małym bohaterem, którego można już dotknąć i obcować z nim, można bawić się, opowiadać mu bajki i historie z życia, mówić, co udało się odkryć dziś czy wczoraj. Z Pucio można również zasypiać, wybierać się w podróż czy zwyczajnie, przesiadywać. Maskotka to idealny łącznik między książką a wyobraźnią dziecka.

Jak wygląda maskotka?

Maskotka jest niewielkich rozmiarów, ma bowiem tylko 18 cm. Jeśli w takich rozmiarach mieści się wszystko, co dziecko kocha, to nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne. Oferowana maskotka jest wykonana w sposób bardzo estetyczny i trwały. Również opakowanie, które prezentuje się wspaniale na każdej półce, zachęca do kupna. Pucio do tulenia to jednak nie zwykła zabawka. Wszystkie wartości, cechy jakie posiada, są utożsamiane z treściami, o których dziecko słyszy z książek. Jest to wartość dodana i świetny łącznik w rozwoju każdego dziecka.

Boże Narodzenie autorstwa freepik - pl.freepik.com